5 רעיונות ליצירת פרסומות ביוטיוב שגולשים לא יעבירו

מותגים ועסקים תמיד מחפשים את הדרכים הטובות ביותר לתקשר עם הקהל שלהם ברשתות החברתיות. אמנם רשתות חברתיות חדשות צצות כל הזמן וכך גם פורמטים שונים של תוכן ואפשרויות מתקדמות של מודעות. אבל, דבר אחד נשאר תמיד בטופ של כל הרשתות וכל חשבונות הפרסום – לתוכן וידאו יש את ההשפעה המקסימלית על גולשים, מה שהופך אותו לתוכן שגולשים הכי אוהבים לצרוך ומשווקים הכי אוהבים לייצר. במאמר נעבור על 5 רעיונות שבהם נשתמש כדי ליצור תוכן וידאו מדויק עבור קהל הגולשים שלנו. אך לפני הכל, חשוב שנבין מדוע משווקים אוהבים להשתמש בתוכן וידאו?

מדוע משווקים אוהבים להשתמש בתוכן וידאו?

סרטונים דיגיטליים מאפשרים לנו לחבר קהלים למותג בצורה ייחודית ואישית. סרטון מניע למעורבות הרבה יותר מתמונות או מטקסט והתנועה והרגשות שצפים במהלך הסרטון מעוררים את מעורבות הגולש. אבל, לא לכל הסרטונים תהיה השפעה על הקהל שאליו מיועד הסרטונים ולא כולם צפויים להצליח לעזור לכם להמיר יותר גולשים. אז איך אנחנו יוצרים סרטונים שעובדים? איך אנחנו משתמשים במודעות שלנות ביוטיוב כדי לעורר פעולה אצל הגולשים? לפניכם 5 רעיונות שיעזרו לכם ליצור סרטונים טובים יותר לפרסמות ביוטיוב שגולשים פשוט לא ירצו לדלג עליהן.

איך ליצור פרסומות ביוטיוב שגולשים לא יעבירו?

1. צרו סרטונים בהתאמה מושלמת לנייד

גם בבניית אתרים וגם ביצירת סרטונים באינטרנט, נוהגים לאמץ גישה שנקראת Mobile First, מה שאומר שכאשר יוצרים סרטון עבור הקהל שלכם, ובטח עבור מודעה ביוטיוב, אתם תרצו ליצור סרטון שקודם כל מותאם לגודל הרצוי במובייל ורק לאחר מכן תעשו את ההתאמות הנדרשות על מנת שהסרטון יתאים גם למחשב ולטאבלט. לפי ניתוחים של גוגל, 75% מהגולשים צופים ביוטיוב מהמכשירים הניידים שלהם. בעת יצירת מודעות וידאו ליוטיוב, תוודאו שמלבד ההתאמה למובייל המודעה מעבירה את המסר שלכם בבירור, לא משנה באיזה גודל הוא מוצג.

2. תראו במקום לספר

כשיוצרים מודעת וידאו עבור קמפיין ביוטיוב, אתם תצטרכו להעביר את המסר שלכם במהירות בתחילת הסרטון. חשבו מחוץ לקופסא בכל מה שקשור להעברה של כמות גדולה של מידע במודעות שלכם. השתמשו באודיו ובתמונות בתוך הסרטון כדי להדגיש את המרכיבים החיוניים של המודעה ואת המסר העיקרי אותו תרצו להעביר. לדוגמא, אל תספרו לקהל על היתרונות של המוצר שלכם – תראו להם את היתרונות. אם אתם יוצרים פרסומת ביוטיוב עבור אתר למוצרים לבעלי חיים, תראו לגולשים בתוך הסרטון את חווית הקנייה ומבחר המוצרים באתר שלכם כדי להמחיש להם ויזואלית את היתרונות ולהסביר להם מדוע עדיף לרכוש ממכם.

3. שלבו פלטפורמות נוספות

זו פעולה די נפוצה כאשר הגולשים שלכם רואים את המודעה שלכם ביוטיוב ובוחרים לשתף אותה ברשת חברתית אחרת לקהל שלהם. כשאתם מעלים מודעה אתם חייבים לוודא שלגולשים תהיה את האפשרות לשתף את התוכן אם ירצו על פני רשתות חברתיות אחרות כדי להגדיל את אחוז המעורבות בסרטון וגם את טווח ההגעה שלו. יחד עם זאת, תצטרכו לזכור שלפעמים התוכן המשותף לא יהיה תואם לדמוגרפיה של פלטפורמה ספציפית. למשל – תוכן שנמצא בכמה פלטפורמות לא יעבוד בכל פלטפורמה בצורה זהה ומה שעובד מעולה ביוטיוב לא יעשה את אותו האפקט בטיקטוק או בפינטרסט. 

4. בחירת הטרגוט וסוג המודעה

למודעות ביוטיוב יש מגוון אפשרויות טרגוט שניתן להתאים למודעה. חשוב לזכור שאת המודעות אנחנו יוצרים במערכת הפרסום של Google Ads, מה שמאפשר לנו שימוש בכל הטרגוטים שיש בגוגל. מלבד השימוש בטרגוט אנחנו יכולים להחליט במודעות ביוטיוב גם את סוג הסרטון המודעה אותה נרצה להציג ובהתאם לסוג המודעה אנחנו נכין סרטון ספציפי שיתאים לסוג מודעה ספציפי. למשל במודעות מודעות Bumper Ads אנחנו נכין סרטון של 5 שניות בדיוק על מנת להעביר את המסר לגולש בזמן שהוא אינו יכול לדלג על המודעה שלנו.

5. ניטור תנועה לשיפור ביצועים

אחד הדברים החיוניים ביותר הוא לנטר ולעקוב אחר ביצועי המודעות שלכם כדי לוודא שאנשים צופים במודעה ומביעים מעורבות ועניין בה. פלטפורמות כמו פייסבוק מציעות מעקב אחר המודעות באמצעות הפיקסל אותו ניתן להגדיר בפייסבוק ביזנס. אותו הדבר ניתן לעשות גם במודעות יוטיוב דרך גוגל. אתם יכולים להוסיף UTM עבור המודעות יוטיוב שלכם. ה-UTM יכול להכיל את – שם הקמפיין, מקור ופרטים נוספים. על ידי הוספת UTM לקמפיינים שלכם ביוטיוב דרך גוגל אדס, אתם יכולים להשתמש ב-Google Analytics כדי לעקוב אחר התנועה שמגיעה לאתר שלכם ולהבין מאיפה הגיעו הגולשים. ניתוח מעמיק של הטראפיק והבנה איזה מודעות, קהלים וקמפיינים רלוונטיים יותר יעזרו לכם לבצע אופטימיזציות לקמפיינים ולשפר את הדברים שלא עובדים.

לסיכום

יש לתוכן וידאו השפעה עצומה על גולשים ועל לקוחות פוטנציאליים ברחבי האינטרנט. סרטונים הם אחת הדרכים הפופולריות ביותר לצרוך תוכן מקוון על ידי צרכנים ומותגים ופרסום באמצעות וידאו מאפשרים לנו את ההזדמנות ליצור קשר במהירות וביעילות עם הקהל הנכון כדי להניע אותם לפעולה רלוונטית עבורנו. שימו לב במיוחד למיקומים שאתם בורחים כשאתם יוצרים קמפיין יוטיוב בגוגל אדס ושימו לב גם לדרישות של מודעת וידאו על מנת לפרסם את הסרטון הנכון. לאחר העלאת הקמפיין, עקבו ונטרו את הביצועים שלו על מנת לבצע אופטימיזציות, להחליף במידת הצורך ולהפוך את הקמפיינים שלכם ליעילים יותר

על הכותב

אור פיאלקוב, בן 38, מייסד ומנכ”ל חברת פיאלקוב דיגיטל, חברה המתמחה בפרסום בגוגל ומגוון ערוצים נוספים. מומחה קידום ביוטיוב, מעביר סדנאות והרצאות בנושא שיווק בעזרת כלים מתקדמים לחברות וליחידים. הבעלים של EasyCloud, חברה שמנגישה קלאוד ואת עולם אחסון האתרים בענן בעזרת Cloudways לכל אחד. דרך חברות אחסון הענן הגדולות בעולם עם ממשק נוח, אבטחת אתרים מקסימלית ומחיר מעולה.

תמיד פה עבורכם!